Yasin Suresi Okunduktan Sonra Bu Duayı Muhakkak Okuyun

YasinBazı dualar vardır ki, yaptığımız duaları tamamlayıcı dualardır. Daha önceki yazılarımızda bununla alakalı Dualarınızın Kabulüne Vesile Dua – Meşiet Duası paylaşmıştık. Bu yazımızda ise, yine tamamlayıcı dualardan biri olan ve Yasin Suresi okunduktan sonra okunulması faydalı duayı siz değerli okuyucularımızla paylaşalım istedik.

Kur’an-ı Kerim’in kalbi olarak kabul edilen Yasin Suresi her türlü hacet dualarının başında yer almaktadır. Bir muradınızın hasıl olması için Yasin-i Şerif okuduktan sonra, aşağıdaki duayı okumanız daha da etkili olacaktır. Zira bu dua ile yapılan yakarışlar, Allah’a olan güveninizin bir nişanesi gibidir. Bir bakıma da yazdığınız dilekçenizin bir imzası olarak düşünebilirsiniz.

Duada geçen, Yasin-i Şerif’in Hürmetine “Ancak Sana ibadet eder, ancak Senden yardım dileriz” ilahi ifadesi hürmetine Yüce Allah hiç şüphesiz yaptığınız duayı kabul buyuracaktır. Bunun yanı sıra bu duanın okunması çok büyük sevap kazanmanıza vesile olur. Hatta bazı İslam alimlerine göre ise müstehaptır. Özellikle uykuya yatmadan evvel Yasin Suresi’ni ve akabinde bu duanın okunulması önemle tavsiye edilmiştir. Ve yine sabah kalkıp Yasin Suresi’ni ve ardından da bu duayı okuyup işe başlayan kişi, işinde muvaffak olur, bereketi, dirliği artar, akşama kadar manevi hiç bir sıkıntı çekmeden, beladan emin bir şekilde akşama kadar vakit geçirir. Bu husus bir çok İslam alimi tarafından tecrübe edilip, kabul görmüştür. Bilhassa sabah namazının ardından Yasin Suresi ve bu duayı okuyup dua ederseniz, dualarınız şimşek hızıyla kabul görür. İslam alimleri bunu 11 gün boyunca ara verilmeden yapılmasını uygun görmüşlerdir.

Yasin Suresi Okunduktan Sonra Okunacak Dua

Yasin Okunduktan Sonra Okunacak Dua

Yasin Suresi Okunduktan Sonra Okunacak Duanın Okunuşu

Ya İlahi, Ya Samedi ve aleyke mu’temedi. Ya Nasıru, Ya Muınu bi hurmeti İyyake na’büdü ve iyyake nestaın. Eınni ala külli halin bi kuvveti kudratik. Ya Muınu, Ya Rahmanu ve bi hurmeti surati Yasin ve bi hurmeti sallallahu aleyhi ve selleme ve ala alihi ecmaın.

Yasin Suresi Okunduktan Sonra Okunacak Duanın Anlamı

Ey Allah’ım, ey Dayanağım. Senden başka yardımcım yok. Sanadır güvencim. Ey Yardımcım, ey Nimet Vericim, İyyake na’büdü ve iyyake nestaın hürmetine, kuvvet ve kudretinle bana yardım et. Ey yardım edici ve esirgeyici Allah’ım, Yasin hürmetine ve Hz. Muhammed Mustafa hürmetine medet ve lütfunu benden esirgeme. Allah, Hz. Muhammed’e, onun ailesine ve ashabına rahmet buyursun.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!