İmam Gazali’nin Tavsiye Ettiği Borçlardan Kurtaran Para Duası

İmam Gazaliİmam Gazali, “Kim aşağıdaki duayı adedince okur ve kendini Allah’ın sonsuz kudretine bırakırsa, dağ kadar borcu olsa da Allah o kişiyi borçlarından kurtarır.” demiştir. Bu borçlardan kurtaran para duası, sadece İmam Gazali değil, diğer alimler tarafından da önemli rızık dualarından sayıldığı için sıkça tavsiye edilmiştir.

İmam Gazali, duanın okuma günü ve zamanı olarak Cuma namazından sonra bildirmiş olsa da, farklı alimler bu zamana bakılmaksızın istenilen vakitlerde okunulabileceğini beyan etmişlerdir. Cuma namazından sonra okuma için vakti olmayan kardeşlerimiz, dilediği vakitlerde okuyabilirler.

Daha fazla okunulması çok faydalı olacağı gibi, 3, 5, 7, 11, 19 veya 21 kere de okunabilir. Bizlerin naçizane tavsiyesi, okuyabildiğiniz kadar bu faziletli duayı okumanızdır. İslam alimlerinin beyanına göre, bu duayı her Cuma 70 kere okuyan kişinin zengin olmadan ölmeyeceği söylenmiştir. Bunun için duaya olan inancın asla şüphe edilmemesi, tam bir itikatlı olunması ve okuyan kişinin haramlara dikkat etmesi gerekmektedir.  Hz. Ali ise, bir kimsenin Uhud Dağı kadar borcu olsa, bu dua sayesinde Yüce Allah hepsini ödeteceğini söylemiştir.

Bu duayı dilerseniz diğer rızık duaları ya da zikirleriyle birlikte okuyabilirsiniz. Yüce Allah, yaptığınız ve yapacağınız duaları kabul eylesin. Amin!

İmam Gazali’nin Tavsiye Ettiği Okunacak Para Duası

Allahümme ya Ğaniyyu ya Hamidu ya Mübdiu ya Muidu ya Rahimu ya Vedud. Ekfini bi halaike an haramike ve eğnini  bi fadlike ammen sivak

Anlamı

Her türlü zenginliğin sahibi, hamd kendisine mahsus olan, her şeyi eşi benzeri olmadan ve yoktan yaratan, yok ettikten sonra tekrar yaratan, merhamet ve şefkat sahibi, çok seven ve sevilen Allah’ım! Bana helal rızık nasip ederek haramlardan koru! Lütfunla beni Sen’den başkasına muhtaç etme!

NOT: Video paylaşımlarımızı kaçırmamanız için, Youtube kanalımıza BURADAN abone olmayı lütfen unutmayın!

Sitemizde paylaştığımız diğer rızık dualarını da BURAYI tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!