Çok Etkili Bereket Duası

Bereket DuasıBereket, malınızın ve mülkünüzün daim olmasına fayda sağlayan gizli bir kalkandır. Ne kadar malınız çok olursa olsun, bereketi olmadıktan sonra o malın sıcakta eriyen bir buzdan farkı yoktur. Bazen birine bir şeyler ısmarlarsınız ve karşılığında “Allah Bereket Versin!” gibi çok sade, ama bir o kadar da farkında bile olmadığınız çok etkili bir dua ile karşılık alırsınız. Aslında o kadar güzel bir dua aldınız ki, bunun kıymetini bilseydiniz, hep size böyle içten dua etsinler isterdiniz. İşte Bereket Duası damarlarımızda dolaşan kan gibi hayatımızın olmazsa olmazları arasındadır. Bu yazımızda sizlere, Allah katında makbul gören, çok etkili bereket duası nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bereket Duasının Faziletleri Nelerdir?

Bereket duası, fazileti bakımından oldukça zengin, Allah katında makbul diye anılan dualar arasında yer almaktadır. Bu dua ile ekilen ekinlerin hasadı daha bol olur. Bereket duası ile girişilen işlerin kazancı çok olur. Müşterisi az olan bir işletme sahibi bu duayı yaparsa, müşterileri artar. Kim bu duayı içinde hiçbir şüphe olmadan yaparsa, kısa zamanda hanesindeki bolluğu fark eder. Bu Bereket Duası, 7 kat semadan rızkı ve bereketi indirir. Sadece bununla kalmaz, hanesinde huzur daim olur ve sıkıntı kalmaz.

Bereket Duası Nasıl Yapılmalıdır?

İlk olarak Perşembeyi Cumaya bağlayan gece, önünüze ağzı açık bir şişede ya da sürahide su bulundurun. 7 Kere Vakıa Suresi’ni okuyun ve her okumanın sonunda suya üfleyin. Yatmadan önce bu sudan biraz için ve uyuyun. Ertesi gün Cuma salasından sonra ezan okunmadan önce(Sala ile ezan arasında) aşağıdaki duayı 11 kere okuyun ve ardından dün akşamki okuma esnasında önünüzde bulunan sudan biraz daha için.

Okunacak Dua Arapçası

Bereket Duası

Okunuşu

“Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.”

Anlamı

“Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun Rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren Rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegâne Malik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey Rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş.”

Yüce Allah, yaptığınız ve yapacağınız duaları dergâhı izzetinde kabul eylesin.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!