11 Adım Duası – Çok Etkili

11 Adım Duası11 Adım Duası Nedir? 11 Adım Duası Nasıl Yapılır? 11 Adım Duası Şirk Midir? Bu dua Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin istiğase duası olarak geçmektedir. Her türlü mühim hacetler için keskin kılıç etkisine sahiptir. Mühim hacetler derken tüm helal hacetleri kastediyorum. Asla şans oyunları ya da başkasının helali olan kişileri elde etmek için bu duayı alet edinmeyin. Fayda görmediğiniz gibi ters de tepki alırsınız. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra çok sorulan bir soruya da cevap verelim; bu dua kesinlikle şirk değildir. İstiğase yardım istemek demektir. Yardım istenen kişi salih bir kul ise yardım istemek de caizdir. Nasıl hasta olunca şifanın Allah’tan olduğunu bilmenize rağmen hekimlerden yardım bekliyorsanız, bu da bu tarz bir yardım talebidir.

11 Adım Duası Nasıl Yapılır

Mühim bir sıkıntısı olup ondan kurtulmak isteyen kişi pazartesiyi salıya bağlayan bir gece yatsı namazından sonra veya seher vaktinde 2 rekat namaz kılar. Fatiha’dan sonra her rekatta 11 kere İhlas Suresi okunur. Namaz biterken selam verdikten sonra alemlerin Rabbi olan Yüce Allah’a hacet secdesi yapılarak, başı secdede iken kişinin ne haceti varsa ister ve sonra başını kaldırıp Peygamber Efendimiz (SAV)’e 11 adet dilediği herhangi bir salavatı okur. Bunlar bittikten sonra ayağa kalkıp Irak tarafına doğru (İstanbul’a göre 20-25 derecelik bir açıyla kıblenin soluna denk gelmektedir) 11 adım atar. Her adımda aşağıdakiler söylenir:

1. Adımda: “Ya Şeyh Muhyiddin!” der,
2. Adımda: “Ya Seyyid Muhyiddin!” der,
3. Adımda: “Ya Mevlana Muhyiddin!” der,
4. Adımda: “Ya Mahdum Muhyiddin!” der,
5. Adımda: “Ya Derviş Muhyiddin!” der,
6. Adımda: “Ya Hace Muhyiddin!” der,
7. Adımda: “Ya Sultan Muhyiddin!” der,
8. Adımda: “Ya Şah Muhyiddin!” der,
9. Adımda: “Ya Ğavs Muhyiddin!” der,
10. Adımda: “Ya Kutb Muhyiddin!” der,
11. Adımda: “Ya Seyyides Sadat Abdülkadir Muhyiddin!” der.

Adım atma işlemi bittikten sonra şöyle denilir:
Ya Ubeydellah! Eğısni biiznillah! Ya Şeyhas Sakaleyn! Eğısni vem dudni fi kadai havaici

Manası:
Ey Allah’ın kulu! Allah’ın izniyle bana yardım et. Ey insanların ve cinlerin şeyhi! İsteklerimin yerine gelmesi hususunda Allah’ın izniyle bana yardımcı ol!

der ve sonra şu duayı 3 kere okur.

Okunacak 11 Adım Duası

Allahümme lekel küllü ve bikel küllü minkel küllü ve ileykel küllü ve entel küllü ve küllü kül, birahmetike ya erhamerrahımin, ve sallallahu teala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbhi ve sellem

Manası

Ey Allah! Her şey sana aittir, her şey Sendendir, her şey sonunda Sana varacaktır, her şeyin ve her bir şeyin her şeyi ancak Sensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duamızı kabul eyle! Allah-u Teala Efendimiz Muhammed’e Ehl-, Beyt’ine ve sahabesine salat-ü selam eylesin. Amin!

11 Adım Duası hemen hemen hacet dualarının içinde en kuvvetli ve en tesirlileri arasında yer almaktadır. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi haddizatında tesirli bir istiğasedir (yardım isteme). Helal istekleriniz haricinde yaparsanız, isteğiniz size bela olarak dönebilir dikkatli olun. O yüzden aşk meşk gibi konular için bunu yapmayın.

Sitemizde yayımladığımız diğer havas uygulamalarını tecrübe etmek isterseniz lütfen BURAYI tıklayın.

NOT: Sadece Youtube kanalımızda yayınladığımız kanalımıza has faziletli, sırlı dua ve diğer video paylaşımlarımızı kaçırmamanız için BURADAN kanalımıza abone olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

“11 Adım Duası – Çok Etkili” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba burda cinlerin şeyinden yardım isteniyor bunu okuduğumuzda bize musallat olmazlar mı, dilek tesbihindeki duaya benziyor ki orda ya deyyan diye başlıyor bu dilek tesbihinide yapan kişin hem kendi başına hemde 7 sülalesinin başına gelmeyen kalmamış, deyyan isimli hüddam kadına musallat olmuş. Bu da çok etkili bir şeye benziyor ama korktum şimdi cinlerin şeyinden yardım isteniyor Allah korusun ben zaten yeni musallat tan kurtuldum şeyinden hiç kurtulamam en iyisi yasin okuyayım bu kadar riski gözüm kesmedi

    1. Lütfen kulaktan dolma, aslı atarı olmayan hikayelerle ne kendinizi ne de başkalarını korkutmayın. Bu duadan ne kadar insanın faydalandığını tahmin dahi edemezsiniz. Korkulacak zerre kadar bir durum yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!