Maddi ve Manevi Her Türlü Zorluklara Kalkan Olan Sabır Duası

Sabır DuasıHz. Peygamber’e “İman Nedir?” diye sorulduğu zaman, “Sabır ve Hoşgörüdür” demiştir. Bu bağlamda bizler de bu yazımızda, maddi ve manevi her türlü zorluklara kalkan olan, az bilinen; fakat oldukça etki bir Sabır Duası paylaşmak istedik.

İnsanoğlunun kısa hayatı imtihanlardan ibarettir. Bu süreçte önümüze çeşitli zorluklar gelecek ve bunlarla mücadele etmek zorunda kalacağız. Yeri gelecek dibe vuracağız, yeri gelecek sevinci yaşayacağız. Tüm bu yaşanılanların mukadderat olduğunu ve Yüce Allah’ın ilahi takdiri olduğunu asla unutmayın. Kesinlikle ama kesinlikle nasıl bir zorluk yaşarsanız yaşayın, asla isyan etmeyin kardeşlerim.

İsyan etmek yerine diliniz döndüğü sürece, bu zorluklardan kurtulmak için Sabır Duası okuyun. Savaşta nasıl hem hücum hem de savunma varsa, sabır duasını sizi savunan, sizi koruyan bir kalkan olarak görebilirsiniz. Sabır Duası, diğer dualara ek olarak okuyabileceğiniz bir duadır. Anlamını tefekkür ederek imanla okursanız, Yüce Allah’ın da izniyle en kısa zamanda, içinde bulunduğunuz zor durumdan kurtulursunuz. Kalbinizdeki hüznü neşeye çeviren, zorluklara karşı kolaylık sağlayan Sabır Duası, dilinizden düşmeyen dualarınız arasında olsun.

Okuma zamanı ve sayısı hiç önemli değil. Herhangi bir işinizi yaparken, yolda giderken, uyku dalmadan önce yatağınızda uzanırken ya da seccade üzerinde ağlarken okuyabileceğiniz etkili bir duadır. Sadece dikkat edilmesi gereken husus; her okuma anında Yüce Allah’ın sonsuz kudretini, O’nun ne kadar merhametli olduğunu ve bizleri ne kadar sevdiğini düşünerek okuyun.

Rabbiniz için sabredin. Kendinizi Allah’a emanet edin ve O’nu Vekil kılın. Şüphesiz ki Allah, işiten ve dualarınızı kabul edendir.

Okunacak Sabır Duası

İnnellahe meas sabirin

Arapçası

Anlamı

Şüphesiz ki Allah sabredenlerle beraberdir.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!