En Çok Tavsiye Edilen İş Bulma Duası

İş Bulma Duasıİş Bulma Duası ile alakalı çok fazla sayıda ziyaretçilerimizin talepleri oldu. Bizler de bu talepler doğrultusunda sizlere İş Bulma Dualarını paylaşmayı bir borç bildik. Mümkün olduğu kadar en çok tecrübe edilen ve olumlu sonuç alınan duaları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Bu İş Bulma Duası da, birçok kardeşimiz tarafından tecrübe edilmiştir. Okuyan kişiler kısa zamanda iş sahibi oldular. Bu dua önemli rızık dualarından biri olduğu için, aynı zamanda iş yeri sahiplerinin müşterilerinin çoğalması ve bereketlenmesi için de okunulması uygundur.

İş Bulma Duası Uygulanışı

Perşembe günü oruç tutun. O gece Hud Suresi’ni okuyun. Cuma günü yine oruç tutun. Cuma günü öğlen ve ikindi arasında Yusuf Suresi 50, 51, 52, 53, 54, 55 ve 56. ayetlerini okuyun. Akşam namazından sonra bahsi geçen Yusuf Suresi’nin ayetlerini tekrar okuyun. Okuma işlemini tamamladıktan sonra;

100 kere Sübhanallah
100 kere Elhamdülillah
100 kere La ilahe illallah
100 kere Allahu Ekber
100 kere Estağfirullah el azim

denilir ve akabinde kendinizi Yüce Allah’ın sonsuz kudretine bırakarak niyetinizi yapın ve hiç söz söylemeden uyuyun. Diğer günler iş buluncaya kadar, bahsi geçen ayetleri mümkünse farz namazlarının ardından 5’er kere okuyunuz. Unutmayınız ki, farz namazlarının ardından yapılan dualar daha makbuldür ve duaların kabulüne vesiledir. Namaz kılamayan kardeşlerimiz de ayetleri ezberleyip gün içerisinde okuyabilirler. Okuma esnasında muhakkak abdestli olunması gerekmektedir. İş yeri sahibi olan kişiler de, iş yerine girdikleri anda bu ayetleri abdestli bir şekilde okusunlar. Bu iş bulma duasından defalarca kere faydalanılmıştır.

Okunacak Yusuf Suresi Ayetleri Arapçası

İş Bulma Duası

Yusuf Suresi

Yusuf Suresi

Yusuf Suresi

Okunacak Yusuf Suresi Ayetleri Okunuşu

Ve kâlel meliku’tûnî bihî, fe lemmâ câehur resûlu kâlerci’ ilâ rabbike fes’elhu mâ bâlun nisvetillâtî katta’ne eydiyehunn, inne rabbî bi keydihinne alîm.
Kâle mâ hatbukunne iz râvedtunne yûsufe an nefsihî, kulne hâşe lillâhi mâ alimnâ aleyhi min sûin, kâletimraetul azîzil âne hashasal hakku ene râvedtuhu an nefsihî ve innehu le mines sâdikîn.
Zâlike li ya’leme ennî lem ehunhu bil gaybi ve ennallâhe lâ yehdî keydel hâinîn.
Ve mâ uberriu nefsî, innen nefse le emmâretun bis sûi illâ mâ rahime rabbî, inne rabbî gafûrur rahîm.
Ve kâlel meliku’tûnî bihî estahlishu li nefsî, fe lemmâ kellemehu kâle innekel yevme ledeynâ mekînun emîn.
Kâlec’alnî alâ hazâinil ard, innî hafîzun alîm.
Ve kezâlike mekkennâ li yûsufe fîl ard, yetebevveu minhâ haysu yeşâu, nusîbu bi rahmetinâ men neşâu ve lâ nudîu ecrel muhsinîn.

NOT: Sadece Youtube kanalında paylaşacağımız sırlı dua ve diğer dua paylaşımlarımızı kaçırmamak için lütfen BURADAN kanalımıza abone olmayı unutmayın!!!

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!