Allah İsmi Şerifi’nin Mucizevi Faziletleri

Allah İsmiAllah İsmi Şerifi’nin anlamı nedir? Varlığı zorunlu bulunan ve bütün övgülere layık bulunan anlamına gelen Allah İsmi Şerifi, Lafza-i Celal olarak da adlandırılmaktadır. Kendisinden başka ilah olmayan, her şeyin gerçek sahibi, görünen ve görünmeyen varlıkların tek yaratıcısı ve tek sahibi Allah C.C.’dir. Bu yüzden Allah İsm-i Şerifi Esma’ül Hüsna’nın en faziletlisidir. Zira Allah İsmi Şerifi, bize bildirilen ve de bildirilmeyen tüm isimleri cem eden ve bütün ilahi sırları bünyesinde toplayan zati bir isimdir. Bu isim ancak ve ancak kainatın tek sahibi olan Allah’a özeldir ki, O’ndan başkasına asla takılamaz. Allah İsmi Şerifi’ni kalpten okumanız, maddi ve manevi yönden sizlere sayısız kazanç sağlayacaktır. “Bundan zerre kadar şüphesi olan kendinden utansın!” demiştir alimler.

Allah İsmi Şerifi’nin Ebced Değeri ve Zikir Saati

Ebced değeri ve zikir miktarı 66, zikir saati ise Güneştir. Zikirleri kendi saatlerinde okursanız, etkilerinin normalden daha da fazla olduğu bilinmektedir. Fakat bu saatler dışında da isimleri zikredebilirsiniz.

Allah İsmi Şerifi’nin Faziletleri

İslam alimleri, Allah İsmi Şerifi’nin sayısız faziletleri olduğundan defalarca kere bahsetmişlerdir. Bunların bir çoğu tecrübe edilerek nakledilmiştir. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. En son olarak da, Allah İsmi Şerifi’nin özel bir uygulamasını sizler için paylaştık.

  • İmamı Gazali’ye göre, Cuma günü 1000 kere “Allah” ismini zikreden kimse evliyalar arasına girer.
  • Sela ile Cuma namazı arasında 100 defa “Allah” diyen kimsenin istediği şey yerine gelir.
  • Her gün 1000 kere bu faziletli ismi zikreden kimsenin ufku açılır, kalbi nurla dolar.
  • Her kim bu yüce ismin zikriyle meşgul olursa, kalbinde Allah sevgisinden başka her şey silinir. Gönlüne ilahi tecelliler ve nurlar dolar. İnsan, cin, hayvan gibi, hiç bir şerli ve zararlı varlık kendisine asla zarar veremez.
  • Hastalıklardan kurtulup şifa bulmak isteyen bir kişi, temiz bir kase içine 66 kere Allah ismini Arapça yazıp yağmur ya da kaynak suyu ile bozarak hastaya içirirse, hastanın eceli gelmemişse Allah’ın izniyle şifaya kavuşur.
  • Allah İsmi Şerifi’ni devamlı zikreden kişi, ululuk, azamet ve saygı kazanır. Herkes ona sevgi, saygı duyar, hürmet ve ikram eder; önemli sözü dinlenip tutulan kimselerden olur.
  • Kim riyazetli bir şekilde 3, 5 ya da 7 gün oruç tutar ve bu maksatla az yer, az konuşur ve az uyursa, sonra da gece yarısından sonra her gece 66 defa Lafza-i Celal zikriyle meşgul olursa, Yüce Allah ona bir Melek tayin eder. Bu Melek onu tüm kötülüklerden korur, hayırlı dünyevi istekleri için yardımcı kılınır.

Allah İsmi Şerifi İle Özel Uygulama

Bu uygulamanın faziletlerini ne kadar açıklamaya çalışırsak çalışalım, inanın yeterli olmayacaktır. Tüm isimlerin faziletlerini bünyesinde barındırdığı için, ilahi sırları da o denli cem etmektedir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra, hayatınızdaki olumlu değişikliğe kendiniz bile inanamayacaksınız. Kalbinizden fışkıran o enerjinin farkına vardığınız andan itibaren, daha bir başka olacaksınız. İlahi gücün sizinle birlikte olduğunu ve hayatınızdaki her türlü olumsuzlukların son bulduğuna şahitlik edeceksiniz. Kısacası bu uygulama ile mucizeleri yaşamaya hazır olun.

Uygulamaya Perşembe günü oruç tutarak başlayın. Orucunuzu açarken gereğinden fazla yemek yememeye özen gösterin. Yatsı namazından sonra 2 rekat Allah rızası için namaz kılın. Namazın akabinde seccadeden kalkmadan

100 kere Estağfirullah el azim ve etûbü ileyh,

100 kere Subhânallâhi vel-hâmdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhu ekber ve lâ hâvle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm,

100 kere Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin bi adedi ilmike,

7 kere Fatiha Suresi

okuyun ve el açarak özel bir hacetiniz varsa Yüce Allah’tan dileyin. Hiçbir söz etmeden uyuyun. Ertesi günden itibaren 21 gün boyunca her gün 10.000 kere (Daha fazlasını da okuyabilirsiniz) Allah ismini zikredin. Zikir esnasında abdestli olmanız önemlidir. Tek seferde 10.000 kere okumanız gerekmemektedir. Sadece ertesi güne bırakılmadan, gün içerisinde istediğiniz vakitlerde sayıyı tamamlayabilirsiniz.

Faziletleri sınırsız bu zikir, kişinin imanına göre bedeninde ve kuvvetlerinde zuhur edecektir. Kimi kardeşlerimiz 21 gün beklemeden Allah’ın da izniyle bu faziletlere nail olmuşlardır. Zahiri ve batıni faziletlere nail olan kardeşlerimiz, bu ilahi sırların devamı için mümkün olduğu sürece zikri devam ettirmelerini tavsiye ederiz.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!