Rahman Zikri – Sırları ve Hikmetleri

Rahman ZikriEr Rahman Esmasının Anlamı Nedir? Sonsuz merhamet eden ve yarattıklarını sonsuz nimetlerle besleyen anlamına gelen Er Rahman İsmi Şerifi, Allah ismi gibi özel ve faziletli isimler arasındadır. Nitekim İsra Suresi 110. Ayet-i Kerimesi’nde bunu destekleyen bir husus bulunmaktadır; “İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O’na hastır” diye buyurmuştur kainatın tek sahibi Yüce Allah.

Rahman Zikri Ebced Değeri ve Saati

Rahman Zikri ebced değeri 298 olup, zikir saati Güneş, günü ise Pazar’dır. Her gün güneş saatinde okunulacağı gibi, günü pazar olmasından dolayı, pazar güneş doğarken ve ikindi namazı sonrası uygun görülmüştür. Fakat her esmada olduğu gibi, sadece Allah’ın rızasını almak için belirli bir zikir adedi ya da zamanı gözetilmeksizin de okuyabilirsiniz.

Rahman Zikri – Sırları ve Hikmetleri

Rahman Zikrinin birçok sırları ve hikmetleri olmasıyla beraber, duaların kabulüne vesile olmasıyla çok meşhurdur. Özellikle bir kişi teshir altına almak, sevgiyi celp etmek, katı gönülleri yumuşatmak, kalpleri kendine çekmek ve her türlü hacetin kabulü için asırlarıdır tecrübe edilmiş bir zikirdir.

  1. Rahman Zikri ile meşgul olan kimse bunalıma girmez, stres yaşamaz. İçine huzur ve rahatlık, gönlüne ferahlık doğar.
  2. Bu zikri sürekli vird edinen kimsenin hacet ve ihtiyaçları yerine gelir. Yüce Allah’ın lütuf ve keremlerine mazhar olur, hayatında zorluk diye bir şey görmez.
  3. Cimri bir kimseye okunursa cömertleşir.
  4. Bu zikri dilinden düşürmeyen kişi makam ve mevki sahibi olur. Herkes tarafından makbul görülen biri olur ve her işi olur. Çok kere denenmiş ve her devasında beklenen sonuç alınmıştır.
  5. Bu faziletli isim, mübarek 3 aylardan birinde bir kap içine yazılıp yağmur veya kaynak suyu ile bozularak, içinde kötülük besleyen kimselere içirilirse, kalbinden kötülük kalkar ve yumuşar.
  6. Cuma günü ikindi namazından sonra “Ya Allah, Ya Rahman” zikrine devam eden kimse, güneş battıktan sonra Allah’tan ne isterse, dileği yerine gelir.
  7. Günde 100 kere “Ya Rahman” diye zikreden kişinin kalbinde merhamet duyguları gelişir.
  8. Rahman ismini 298 kere Arapça olarak safran mürekkebi ile yazıp üzerinde taşıyan kişi her türlü bela ve afetlerden korunur.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!