Hz. Süleyman’ın Mal ve Mülk Duası

Mal ve Mülk DuasıAllah-u Teala bir gün Hz. Süleyman’ı imtihan etmek için tüm kudretini elinden aldı. Her şeyini kaybeden Hz. Süleyman, Yüce Allah’ın sonsuz kudretine inanarak zengin ve güçlü olmak için dua etti. Mal ve Mülk Duası, Hz. Süleyman’ın Allah’a yaptığı dua ile terkip edilmiştir ve günümüze kadar sayısız kişi tarafından tecrübe edilen çok faziletli rızık dualarının arasında bulunmaktadır.

Mal ve Mülk Duası, Allah’ın kudretinin bir delili olarak, okuyan kişilerin rızkının bollaştığı tesirli bir duadır. Umutlarınızı kaybettiğinizi düşündüğünüz anda bu duaya sarılın kardeşlerim. Okurken tepenizdeki meleklerin de duanıza katılıp amin dediklerini kalbinizde hissetmeye çalışın.

Duayı okurken bir an önce bitirmek gayesiyle değil de, Yüce Allah’ın sonsuz kudretini düşünerek, kalbinizde zerre kadar şüphe bulundurmadan, içinizdeki enerji yoğunluğunu dışa vurarak hafif sesle okumalısınız. Burası duanın kilit noktası diyebilirim. Koşulsuz saf bir inançla yapılan dualarının icabeti de o denli hızlı olur. Bu sebepten dolayı lütfen dualarınızda acele etmeyin. Kainatın tek sahibi yüce Allah, bu dua ile bizleri de rızıklandıracaktır biiznillah.

Hz. Süleyman’ın Mal ve Mülk Duası Nasıl Uygulanır?

Mal ve Mülk Duasına başlanılmadan evvel fakirin birine az miktar sadaka verilmesi efdaldir. Okumalar Pazar günü imsak ile sabah ezanı arasında başlanılıp, geceleri de yatsı namazından sonra olmak kaidesiyle 7 gün boyunca okunur. Okuma esnasında abdestli olunması elzemdir.

İlk olarak

33 kere Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyh

33 kere Elhamdülillah

7 kere  Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azîm

11 kere dilediğiniz herhangi bir salavatı

okuduktan sonra, aşağıdaki duayı 12 defa okuyunuz.

Not: Tüm bu okumalara ara verilmeden tek seferde ve yalnız bir mekanda okunulması gerekmektedir.

Okunacak Hz. Süleman’ın Mal ve Mülk Duası

Zenginlik Duası

Okunuşu

Rabbiğfir lî veheb lî mülkel lâ yenbegî li ehadim min ba’dî, inneke entel vehhâb

Anlamı

Ey Rabbim! Beni bağışla. Bana, benden sonra kimseye lâyık olmayacak bir mülk (hükümranlık) bahşet! Şüphesiz sen çok bahşedicisin!

Buraya kadar olan kısım daha önce de bahsettiğim gibi, imsak ile sabah namazı arasında ve aynı günün yatsı namazından sonra adetlerince okunmalıdır.

Gün içerisinde ise en az 1000 kere olmak üzere aşağıdaki zikir okunur.

Okunacak Zikir

Ya Ğaniyy Ya Muğni Ya Mâlikü’l-Mülk

Dileyen kişiler bu zikri 1000 kereden fazla da okuyabilirler. Sadece alt limit 1000 olarak belirtmek istedik. Ne kadar çok okursanız, haliyle de fazileti de o denli çok olur. Fakat yukarıda da belirtiğim gibi lütfen bir an önce okuyayım da bitsin gayesiyle kesinlikle okumayın.

Allah yaptığınız ve yapacağınız duaları kabul eylesin. Amin!

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!