Önemli Hacet Namazı

Önemli Hacet NamazıUzun yıllardır süregelen çok fazla çeşit hacet namazı bulunmaktadır. Her hacet namazının uygulanışı ve duası nihayetinde farklıdır. Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız ziyadesiyle önemli hacet namazı, alemlere rahmet olarak gönderilen Son Nebi Muhammed Mustafa (SAV) tarafından ashabına öğretilmiştir. Abdullah ibni Ebi Evfa’dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz (SAV) şöyle buyurmuştur:

Her kimin Yüce Allah’tan bir haceti olursa, önce güzelce abdest alsın ve sonra iki rekat namaz kılsın; ardından da:

Elhamdülillahi rabbil alemin, vessalatü vessalamü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaın

diyerek Allah-u Teala’ya hamdü sena etsin ve Nebi (SAV)’e de salavat getirsin. Daha sonra bu duayı okusun.

Önemli Hacet Namazı İçin Okunacak Dua

Mühim Bir Hacet Namazı

La ilahe illallahul halimul kerim, subhanellahi rabbil arşil azim, elhamdülillahi rabbil alemin, eseluke mucibati rahmetike ve azaime meğfiratike vel ğanimete min külli birrin ves selamete min külli ism, la tede’ li zenben illa ğafertehu vela hemmen illa ferrectehü vela haceten hiye leke ridan illa kadaytehü ya erhamerrahımin.

Anlamı:
O çok sabırlı ve lütufkar olan Allah-u Teala’dan başka hiçbir ilah yoktur, O büyük Arş’ın Rabbi olan Allah-u Teala’yı noksan sıfatlardan tenzih ederim, bütün hamdler alemlerin Rabbi olan Allah-u Teala’ya mahsustur.
Ben Senden; rahmetini kazandıran ve tam manada mağfiretini hak ettiren şeyler isterim. Her iyilikten ganimeti ve her günahtan da kurtulmayı istiyorum.
Ey acıyanların en merhametlisi! Benim için bağışlamadığın hiçbir günah, feraha çıkartmadığın hiçbir dert ve razı olup da gerçekleştirmediğin hiçbir hacet bırakma.

Dua okunduktan sonra dünya ve ahiret işleriyle alakalı kişinin ne haceti varsa ve onu Allah-u Teala’dan isterse, hiç şüphesiz o iş takdir edilir.

Diğer duaları ile ilgili daha önce paylaştığımız yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!