Düğümleri Çözen Ayetel Kürsi Terkibi

Düğümleri ÇözenBakara Suresi’nin 255. ayeti olan Ayetel Kürsi’nin türlü hikmetleri vardır. Mümkün olduğu sürece farklı uygulamaları paylaşmaya özen gösteriyoruz. Bu yazımızda, düğümleri çözen Ayetel Kürsi terkibi olarak bilinen, hacetler için uygulanan bir okuma usulünü paylaşalım dedik. Ayetin kerametinden ötürü düğümleri çözen olarak bilinmekle birlikte, Ayetel Kürsi her daim dilinizden düşürmemeniz gereken dualardan biridir.

Bu terkibi her türlü helal istekleriniz için okuyabileceğiniz gibi, genel koruma olarak da okursanız çok faydalı olacaktır. Eyvah dediğiniz anda, sizleri kurtuluşa ermenize sebep olacak keskin kılıç gibi etkili, şimşek gibi hızlı tesirli bir duadır. Hikmetinin sınırı olmayan Yüce Rabbimiz, öyle bir ayet indirmiştir ki, ne mutlu bunun kıymetini bilene.

Düğümleri Çözen Ayetel Kürsi Terkibinin Uygulanışı

Okumaları yatsı namazı ile sabah namazı arasındaki vakitte okuyup, bitirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki verilen sayılar adedince 7 gün boyunca Ayetel Kürsi okunmalıdır. Okuma esnasında temiz kıyafetler giyerek, abdestli bir şekilde ve kıbleye doğru oturarak, yalnız ve sessiz bir ortamda, tamamen hacetinize yoğunlaşarak okumanız gerekmektedir. Tüm şartlar yerine getirilerek 7 gün okuduktan sonra, duanızın kabulünü her şeye Kadir olan Allah’tan ümidinizi asla kesmeden bekleyin.

Düğümleri Çözen Ayetek Kürsi Terkibinin Okuma Sayıları

1. Gün 50 adet Ayetel Kürsi
2. Gün 170 adet Ayetel Kürsi
3. Gün 220 adet Ayetel Kürsi
4. Gün 313 adet Ayetel Kürsi
5. Gün 50 adet Ayetel Kürsi
6. Gün 170 adet Ayetel Kürsi
7. Gün 313 adet Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi Arapçası

Ayetel Kürsi

Ayetel Kürsi Okunuşu

Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi Anlamı

Allah, O’ndan başka tanrı yoktur; diridir, her şeyin varlığı O’na bağlı ve dayalıdır. Ne uykusu gelir ne de uyur. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. O’nun izni olmadıkça katında hiçbir kimse şefaat edemez. Onların önlerinde ve arkalarında olanları O bilir. O’nun ilminden hiçbir şeyi -dilediği müstesna- kimse bilgisi içine sığdıramaz. O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine almıştır. Onları korumak kendisine zor gelmez. O yücedir, mutlak büyüktür.

Sitemizde yayımladığımız diğer çok etkili hacet dualarını tecrübe etmek isterseniz lütfen BURAYI tıklayınız.

NOT: Sadece Youtube kanalında abonelerimizle paylaşacağımız sırlı dua ve diğer paylaşımları kaçırmamanız için lütfen BURADAN kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!