Nazara Karşı Vefk Yapımı

Nazara KarşıNazar, bir kimsenin kötü bakışı ya da tam aksine hayranlıkla bakması sonucunda kişinin olumsuz etkilenip başına kötü bir olay gelmesi ya da bedenin veya ruhun bu durumdan zarar görmesidir. İslamiyet öncesinde bile bu tür bakışların sonucundaki olumsuzlukları nazar ile ilişkilendirmişlerdir. Nazardan korunmanın farklı yollarından biri de, nazara karşı vefk yapmaktır.

Vefkin yapımından uyulması gereken bazı kaideler vardır. Öncelikle vefkin yapılışı esnasında muhakkak abdestli ve yalnız olmalısınız. Mümkünse gusül abdesti alarak ve temiz kıyafetler giyerek vefki hazırlayın. Mürekkep olarak, sadece safran kullanın. Tükenmez kalem ile yapmaya kalkmayın. Zira havas uygulamalarında tükenmez kalemin mürekkebi alkol içerdiği için kullanılmamaktadır. Ayrıca vefki hazırlarken hoş tütsüler yakmayı da ihmal etmeyin.

Aşağıdaki vefk ile birlikte ayetleri etrafına yazıp üzerinde taşıyan kişiye, Allah’ın izniyle nazar değmez, değmediği gibi kötü gözle bakan kişilere kalkan olur. Bu uygulama, nazara karşı çok sık kullanılan bir vefktir. Nazar değen ya da korunacak kişinin kendisi yazabileceği gibi, bir başkası tarafından da vefk hazırlanabilir. Tüm yazma işlemi bittikten sonra vefk 7 kat naylona sarılıp, korunması istenen kişi tarafından üzerinde taşınır.

Yapılacak Vefk

Nazar İçin Vefk

Etrafına Yazılacak Ayetler

Nazar İçin Vefk

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!