Hasret Duası

Hasret DuasıKavuşma duası olarak da bilinen Hasret Duası, uzun zamandır kendisinden ayrı olduğunuz ya da özlem duyduğunuz kişiyi size kavuşturmaya yarayan bir duadır. Duyduğunuz hasreti bu dua ile Allah’a niyazda bulunuyorsunuz.

Hasret Duası özellikle gurbette yaşayan ya da sevdiği bir kişiden uzakta olup özlem duyan kişiler için çok uygun bir duadır. Bir gün Cebrail Aleyhisselam gökten Yakup Aleyhisselam’ın yanına geldi ve Hz. Yakup da oğlu Hz. Yusuf’a duymuş olduğu hasretten bahsetti. Bunun üzere Cebrail Hz. Yakup’a aşağıdaki duayı okumasını söyledi.  Hz. Yakup duayı okuduktan sonra Yusuf Aleyhisselam’dan haber geldi ve gönlü ferahladı. Cebrail Aleyhisselam’ın Hz. Yakup’a öğrettiği bu hasret duasını, uzun zamandır haber alamadığınız kişiler için de okumanız mümkündür.

Hasret Duası Uygulanışı

Kime hasret duyuluyor ya da kimden haber bekleniliyorsa o kişi için öncellikle niyet edilmeli ve akabinde şu hasret duası okunmalıdır;

Ya men la ya`lemü keyfe illa hüve ve ya menla yebluğu kudretühü feniruhu gayruhü ferric anni.

Hasret Duası Anlamı

Ey kendisinden başkasının; kendisinin nasıl olduğunu bilmeyen Allah`ım! Ey kudretine kimsenin erişemediği Rabbim! Benim bu sıkıntımı gider.

Bu dua hasret duyulan kişiye kavuşuluncaya ya da ondan haber alıncaya kadar kişinin dili döndüğü müddetçe okunmalıdır.

Şayet dua edecek kişi sevdiği bir kişiyi arzuluyor ve ona kavuşmak istiyorsa, o zaman

“Rabbena aleyke tevekkelnave ileyke enebna ve ileykel masir.”
demelidir. Bunu söyledikten sonra yukarıda yazdığımız hasret duasını okur ve dilinin döndüğü sürece aşağıdaki esmaları sayı gözetmeksizin okur;
Ya Azim, Ya Hakim, Ya Latif, Ya Vedud.
Şüphesiz ki her şeye gücü yeten Yüce Allah bize şah damarımızdan daha yakındır. Bu sebepten dolayı hakkımız ne hayırlısı ise her şeyi O’na bırakalım. Allah yaptığınız ve yapacağınız duaları kabul eylesin. Amin!

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!