Eyyüp Peygamberin Tespih Duası

Eyyüp Peygamberin Tespih DuasıHz. Eyyüp Peygamber, Allah tarafından kendisine çok mal, mülk ve evlat verilmişti. Sofrasında fakir bulundurmadan yemek yemez, Allah’ın bahşettiği nimetleri diğer insanlarla paylaşırdı. Bir zaman sonra tüm malını, mülkünü, sağlığını ve dahi evlatlarını kaybetti. Asla isyan etmeyip sabırla alemlerin tek Rabbi olan Allah’a dua etmeye devam etti. Sabrının ve itikatla ettiği duasının neticesiyle Yüce Allah Eyyüp Peygamber’i içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtarıp, ona eskisinden daha çok mal, mülk ve evlatlar verdi.

Eyyüp Peygamber’in Tespih Duası sıkıntıların defi, hastalıkların şifası için etkili sıkıntı dualarından biridir. Nitekim Hz. Eyyüp Peygamber zamanından beri bu duadan, sıkıntılardan kurtulup feraha kavuşmak için defalarca kere faydalanılmıştır. Sizler de bu mübarek duadan faydalanmak için belirli sayı olmadan okuyabilirsiniz. Okumaya başlamadan önce abdest alın ve sıkıntınız ne ise boynunuz bükük bir şekilde ellerinizi açarak Allah’a niyazda bulunun. Daha sonra bu duayı belirli bir sayı ve zaman gözetmeksizin, diliniz döndüğü sürece okuyun.

Eyyüp Peygamber’in Tespih Duası Okunuşu:

Sübhânel celîlil cemil, sübhânel aliyyil hamîd, sübhânel vâsi’il ğaniyy, sübhânallahi teâlâ, sübhâne men yekşifu ’d-durr.

Eyyüp Peygamber’in Tespih Duası Türkçe Anlamı:

Ulu ve güzel olan, yüce ve hamd olunan, geniş ve zengin olan, her şeyden üstün olan ve zararları kaldıran Allah’ı noksan sıfatlardan beri kılarım.
Hz. Eyyüp Peygamberin Tesbih Duası

Sitemizde yayımladığımız diğer sırlı zikirlerden faydalanmak için lütfen BURAYI tıklayınız.

NOT: Sadece Youtube kanalımızda paylaşacağımız gizemli zikir ve diğer dua paylaşımlarımızı kaçırmamanız için BURADAN kanalımıza abone olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!