19 Duası Mucizesi

19 Duası19 Duası, İmam Şazili Hazretlerinin derlemiş olduğu, hacetlerin kabulü için çok etkili mucizevi bir dua derlemesidir. Bu dua mana aleminde İmam Şazili Hazretlerine öğretilmiş ve kötü emelleri olan kişilere öğretilmemi öğütlenmiştir. Günümüze kadar gelen bu dua derlemesi, etkisi açısından önemli hacet dualarından bir olarak kabul edilmektedir.

19 Duası, aklınıza gelebilecek her türlü hacetler için yapılabilir. Bu bakımdan faziletleri sonsuz desek abartmış olmayız. Ayrıca 19 sayısının tasavvufta çok ayrı bir gizemi vardır. Bununla alakalı ileride başlı başına bir yazı paylaşmak istiyoruz. Mucizevi etkilere sahip bu 19 Duası, hacetlerinizin kabulüne Yüce Allah’ın da izniyle vesile olacaktır.

19 Duası Nasıl Yapılır

19 Duası, Perşembeyi Cumaya bağlayan gece yatsı vaktinden sonra 19 gün boyunca abdestli olarak okunur. Hanımlarımız özel günlerine denk gelirlerse tüm dua uygulamasına baştan başlamalıdırlar.  İlk olarak 2 rekatlık hacet namazı kılınmalıdır. Namaza başlarken, “Niyet ettim Allah rızası için 2 rekatlık hacet namazı kılmaya” diyerek niyet edin. Namazın ilk rekatında Fatiha’dan sonra 19 kere Felak Suresi okunmalıdır. 2. rekatta ise Fatiha’dan sonra 19 kere Nas Suresi okunmalıdır. Namazın sonunda oturduğunuz yerden hiç kalkmadan 19 kere Besmele okuyun ve hacetiniz neyse Yüce Allah’tan dileyin.

Not: Yalnız şunu belirtmek isterim ki, gerek duaya başlamadan gerekse dua esnasında kalbinizde en ufak şüphe olmaması gerekmektedir. Yüce Allah’ın kudretinin sonsuz olduğunu idrak ederek ve dualarımıza en hızlı şekilde icabet edeceğini düşünerek duaya başlayın ve aynı minvalde bitirin. Yüce Allah her şeye Kadir’dir.

Namaz bittikten sonra sırasıyla aşağıda belirtilenleri 19 kere okuyun;

  • Besmele (19 kere)
  • Fatiha Suresi (19 kere)
  • İhlas Suresi (19 kere)
  • Ayetel Kürsi (19 kere)
  • Amenerrasülü (19 kere)

Tüm bu yazılanları eksiksiz şekilde 19 gün boyunca devam etmeniz gerekmektedir. 19. günün sonunda, okumayı tamamladıktan sonra yine 2 rekatlık hacet namazı kılın. İlk hacet namazında olduğu gibi aynı şekilde niyet edip, yine 1. ve 2. rekatta okunulması gereken sureleri adetlerince okuyun. Namaz bittikten sonra ellerinizi açın, 19 kere Besmele okuyun ve aynı hacetinizi Yüce Allah’tan dileyip AMİN! deyin.

19 Duasını eksiksiz ve hiçbir şüphesi olmadan okuyan kişiler, Allah’ın izniyle mucizevi etkilerini en kısa zamanda yaşayacaklardır. İnşallah ne demek istediğimi tüm bunların sonunda anlarsınız.

Allah-u Teala, yaptığınız ve yapacağınız duaları dergahı izzetinde kabul eylesin. Amin!

Diğer hacet duaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!