Zeytin Yaprağı Duası – En Kabul Olan Dua

Zeytin Yaprağı DuasıZeytin Yaprağı Duası, İmam Şazili’ye atfedilen tesiri kuvvetli dualardan biridir. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, İmam Şazili Hazretlerinin mana aleminde kendisine öğretilen birçok makbul duaları mevcuttur. Kimileri çok bilindik olup, kimileri de sır gibi saklanılmaktadır. Bu yazımızda yıllardan beridir günümüze gelen bu tesirli Zeytin Yaprağı Duasını sizler için gün yüzüne tekrar çıkartıyoruz. Öğretmek bizden, uygulamak sizlerden. Ne mutlu bu duanın kıymetini bilenlere. İnşallah, sizler de bu duanın tesirini tez zamanda yaşarsınız.

Zeytin Yaprağı Duası Nedir?

Bazı dualar vardır ki, İslam alimlerine mana alemlerinde öğretilmişlerdir. Bu sebepten dolayı bu tür dualar, diğerlerine nazaran daha etkili ve tesiri hızlıdır. Zeytin Yaprağı Duası da bu tarz dualardan biridir. En makbul dualar arasında yer aldığı için, en kabul olan dua olarak da bilinmektedir. Ayrıca Zeytin, Kur’an-ı Kerim’de adı zikredilen bir meyvedir.

Zeytin Yaprağı Duasının Faziletleri Nedir?

  • Her türlü hacetlerin kabulü için eşsiz bir duadır.
  • Borçlardan kısa zamanda kurtulmaya yarar.
  • Hafızayı fazlasıyla güçlendirir.
  • Kısmeti kapalı olanların kısmeti açılır.
  • Eceli gelmeyen hastanın hastalığı iyileşir.
  • İşsiz olan kişinin rızkı ayağına gelir.
  • Hamile kalamayan kadın bu duayla hamile kalır.
  • Sürekli bu duayı yapan kişinin malı, mülkü çoğalır.

Zeytin Yaprağı Duası Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir zeytin ağacından dua için gerekli olan 7 adet zeytin yaprağı alın. Duaya başlamadan önce salı, çarşamba ve perşembe günü Allah rızası için 3 gün oruç tutun. Orucunuzu ilk olarak muhakkak zeytin ile açın. Oruç tuttuğunuz son gün yatsı namazından sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılın. Namazın ardından hacetiniz ne ise yerinizden kalkmadan Allah’tan isteyin. Niyetinizi yaptıktan sonra 7 adet zeytin yaprağını su dolu sürahiye koyun ve

7 kere Estağfirullah el azim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etûbu ileyh,
7 kere Ayetel Kürsi,
7 kere İhlas,
7 kere Nas,
7 kere Felak,
7 kere Vet tini vez zeytuni,

okuyun. Tüm bunları 7 gece boyunca yapın. Her okumada sürahi ve içerisinde yapraklar olmalıdır. Okuma zamanı yatsı ile sabah namazı arasındaki bir vakitte yapılmalıdır. 7. günün sonunda tüm okumalar bitince sürahiden 1 bardak su için. O suyu içerken tüm enerjinin içinize dolduğunu hissedin. Daha sonra ertesi gün sürahideki suyu, yaprakları aldığınız zeytin ağacının dibine dökün. Suyu dökerken muhakkak abdestli olun ve dökerken sürekli Vet tini vez zeytuni diye söyleyin. Yüce Allah’ın izniyle en kısa sürede duanıza cevap alacaksınızdır. Belirli aralıklarla bu duayı tekrarlamanız daha da makbul olacaktır. Allah yaptığınız ve yapacağınız dualarınızı kabul eylesin. Amin!

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!