Kadir Gecesi Duası

Kadir GecesiYüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirildiği ve Kur’an’da bin aydan daha hayırlı olduğu bize bildirilen Kadir Gecesi, İslam aleminin en mübarek gecelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Nitekim Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (SAV) de, Kadir Gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğunu çeşitli hadislerde bizlere bildirmiştir.

Kadir Gecesi, Rabbimizin ümmetine sonsuz merhametini lütfettiği mübarek bir gecedir. Kur’an-ı Kerim’in nuruyla aydınlatılmış, feyz ve bereket dolu Kadir Gecesi, içerisinde nice maddi ve manevi hazineler barındırmaktadır. Aynı zamanda Kadir Gecesi, ilahi dergahta hükümlerin verildiği, hikmetli işlerin karara bağlandığı ve en önemlisi de duaların en çok kabul edildiği faziletli bir gecedir. Bu bağlamda faziletli ve Allah’ın sonsuz lütfuna mazhar bu geceyi mümkün olduğu kadar dua ve zikirlerle geçirmek, inananlar için oldukça önemlidir.

Kadir Gecesi Ne Zamandır

İslam alemindeki en mübarek ve hikmetli gece olarak kabul edilen Kadir Gecesi, Yüce Allah tarafından gizlenmiştir. Bu mübarek gecenin faziletlerine ve sırlarına nail olmak isteyen kişilerin, Kadir Gecesini Ramazan ayının son on gününde aramalarını Peygamber Efendimiz önermiştir.

Kadir Gecesi Duası Nasıl Yapılır

Yatsı namazının ardından Allah rızası için 2 rekat namaz kılın. Fatiha Suresi’nden sonra 1. ve 2. rekatlarda 11 kere İhlas Suresi’ni okuyun. Namaz bittikten sonra 11 kere dilediğiniz bir salavatı okuyun. Salavat bittikten sonra ne hacetiniz varsa söyleyin. Hacetinizi dile getirdikten sonra tekrar 11 kere salavat okuyun. Daha sonra

100 kere Estağfirullâh el azîm ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l Hayyül Kayyûmü ve etûbü ileyh,

7 kere Hasbiyallahu la ilahe illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim,

7 kere Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm,

21 kere Allahümme inneke afüvvün tuhibbül afve fa’fü anni,

1 kere Yasin Suresi,

1 kere Vakıa Suresi,

11 kere Kadir Suresi,

okuduktan sonra el açarak hacetinizi tekrar dile getiriniz. Hacetinizi de söyledikten sonra mümkünse okuyabildiğini kadar çeşitli zikir ve sureleri okumaya devam ediniz.

Burada önemli olan aynı zamanda bu gecenin sonsuz faziletine inanarak, dualarınızın melekler tarafından Yüce Allah’a götürüldüğüne kalben tasdik etmenizdir. Çeşitli hadislerde ve Kur’an-ı Kerim’de de hayırlı olduğu bildirilen ve duaların en çok kabul edildiği bu gecenin sonsuz faziletlerinden yararlanmanızı Cenab-ı Hak inşallah sizlere nasip eyler.

Diğer havas uygulamaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!