Hacetleri Gerçekleştiren Dua

Hacetleri GerçekleştirenHacetleri Gerçekleştiren Dua, tecrübe edilmiş keskin bir kılıç gibi etkilidir. Bu duanın bu denli etkili olmasının baş nedenlerinden bir tanesi de, Fetih Suresi’nin azametinden kaynaklanmaktadır. Fetih Suresi, her türlü hayrı kendine çeken ve şer işleri de kendinden uzaklaştıran azametli bir suredir. Bu denli azametli olan bu sure, tüm kilitleri açmasından dolayı havas ilmiyle uğraşanlar tarafından sıkça okunulmaktadır. Ama bu surenin de bir kilit noktası vardır ki, o da birinci ayetidir.

Fetih Suresi’nin 1. ayeti, her türlü sıkıntıların defi, düğümlerin çözülmesi ve hacetlerin kabulü için ziyadesiyle etkilidir. Burada önemli olan kişinin inancıdır. Dualar asla şüpheye yer vermez. Hacet dualarına başlarken aklınızda lütfen zerre kadar şüphe yer etmesin. Dua ettikten sonra da acaba duam kabul oldu mu diye düşünmeyin. Siz bir tohumu ektikten sonra sürekli toprağı açıp bakıyor musunuz? Duanızı yapın ve gerisinin alemlerin tek Rabbi olan Allah’a bırakın. Azze ve Celle Allah şüphesiz sizlerin kalplerinizde gizlediğiniz duaları da bilir.

Hacet Duasının Uygulanışı

Hacetleri Gerçekleştiren Dua için evvela Allah rızasını gözeterek, cuma sabah namazının hemen ardından 2 rekat namaz kılınır ve namazın akabinden 7 kere tövbe edilir, 7 kere salavat okunur ve hacet her ne ise ona niyet edilir. Niyet edildikten 7 gün içerisinde 9999 defa Fetih Suresi’nin 1. ayeti kerimesi okunur. Bu dua vasıtasıyla da, hacetinizin olmasına engel olan şeyler ortadan kalkmış olur. Helal olan ve sizin için hayırla sonuçlanacak her hacetiniz, şimşek gibi hızlı bir şekilde Allah’ın Şanı ve Yüceliğiyle kabul görür.

Okunacak Dua

İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ

Arapçası

إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُّبِينًا

Anlamı

Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik.

Sitemizde yayımladığımız diğer hacet duaları ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!