Gönül Gözünü Açan Zikir

Gönül GözünüGöz, insanın dış dünyaya açılmasını sağlayan bir organdır. Allah tarafından en güzel varlık olarak yaratılan insanoğluna aynı zamanda gönül gözü ile de görme yeteneği verilmiştir. Gönül Gözü olarak  tanımlanan bu yeti, kimi kişilerde açık kimilerinde ise kapalıdır. Bu yazımızda gönül gözünü açan bir zikir paylaşmak istiyoruz.

Gönül gözünü açan zikrin öyle bir fazileti var ki, çoğu insanın göremediği ya da algılayamadığı olayları anlamaya başlarsınız. Basiretiniz açılacak, farkındalığınız artacak, 5 duyu organı ile algılanamayan hadiseleri anlamanıza yarayan durugörü yetiniz gelişecek ve duruişiti yeteneğiniz aktive olacaktır. Yüce Allah’ın izni ve kudretiyle, yerin ve göğün sırları sizlere bildirilmeye başlanacak, kalbinizden iman nuru fışkıracak ve aldığınız kararlarda yanılmayacaksınız. Gönül gözünüz açıldıkça da, bazı olayların sonuçları önceden kalbinize doğacak. Bu zikir aynı zamanda ledün ilmine girmek için ilk adımlarınız olacaktır. Sonuç olarak gönül gözünü açan zikir ile meşgul olan kişinin farkındalığı Allah’ın izniyle artar, vizyonlar zuhur etmeye başlar ve kalp gözü sonuna kadar aralanır.

Okunacak Gönül Gözünü Açan Zikir

Ya Hadi, Ya Habiru, Ya Metinu, Ya Allamul Ğuyub

Okunma Şekli ve Adedi

İlk defa bu zikre başlayacak kardeşlerimiz, tutabilirlerse 7 gün oruç tutsunlar. İçinizi ve dışınızı her türlü kötülüklerden, haramlardan, fesatlıktan ve fitnelikten temizleyin. Sonra her farz namazının ardından yukarıdaki zikri 1000 defa okuyun. Zikre başlamadan evvel Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’e ve İmam Şazili Hazretlerine tevessülde bulunmayı unutmayınız.

Sitemizde daha önce paylaştığımız diğer faydalı zikirler ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!