Esmai Berhetiyye Kasemi

Esmai Berhetiyye KasemiEsmai Berhetiyye Kasemi, Süleyman Aleyhisselam’ın veziri, Asaf bin Berhiya tarafından hazırlanmış olup, içerisinde en kutsal dua olarak bilen İsmi Azam’ı barındırdığı düşünülmektedir. Asaf bin Berhiya İsmi Azam’ı bilmesinden dolayı, dualarının kabul olduğu ve keramet sahibi bir olduğu bilinmektedir. Nihayetinde Sebe Melikesi ile olan olayda okumuş olduğu kasem ile taht Süleyman Aleyhisselam’ın ayağına kadar getirilmiştir. İsmi Azam’ı barındırdığı düşünülen böylesine etkili duayı sizlerle paylaşmak istedim. Esmai Berhetiyye Kasemi farklı alimler tarafından farklı şekilde düzenlenmiştir. Fakat bunların içinde en doğrusu İmam Şemseddin el Behnesavi hazretlerinin okumuş olduğudur.
Asıl Esmai Berhetiyye Kasemi de zaten budur. Lakin, diğerlerini de siz sevgili dostlarımızla bilgi açısından paylaşacağız. Süleyman Aleyhisselam’ın veziri ve kasemi terkip eden Asaf bin Berhiya başta olmak üzere, alimlerin çoğu bu Berhetiyye Kasemini kullanmış oldukları sahih ile rivayettir. Bu kaseme altın değerinde dedik ama belki bu tabir bile az gelir. İçinde öyle sırlar gizlidir ki, anlatmaya kelimeler yeterli olamaz. Çoğu kişi bu bilginin öğretilmesini istemez. Paylaşılan yerlerde de sürekli okumamaları için korkuturlar. Bunları kimi kasıtlı yapar, kimi heyecan olsun diye. Ama şunu söyleyebiliriz ki, inanarak okuyun ve çok kısa zamanda farkı anlayın. Haram şeylere okursanız bundan fayda sağlayamadığınız gibi, başınıza bela da alırsınız. O yüzden ne için okuyacağınıza dikkat edin. Sözü fazla uzatmadan kasemi yazalım.

Okunacak Esmai Berhetiyye Kasemi 1

Berhetîhin 2 kere Kerîrin 2 kere Tetlîhin 2 kere Turânin 2 kere Mezcelin 2 kere Bezcelin 2 kere Terkabin 2 kere Berheşin 2 kere Ğalmeşin 2 kere Hûtırin 2 kere Kalnehûdin 2 kere Berşânin 2 kere Kazhîrin 2 kere Nemûşelhın 2 kere Berheyûla 2 kere Beşkeylehın 2 kere Kazmezin 2 kere Enğalelîtın 2 kere Kabâratin 2 kere Ğayâhâ 2 kere Keydehûlâ 2 kere Şemhahîrin 2 kere Şemhahîrin 2 kere Şemhhîrin 2 kere Bikehtahûnihin 2 kere Beşârişin 2 kere Tûneşin 2 kere Şemhâbarûhın 2 kere Allâhümme bi hakki kehkehîcin yağteşiyyin bilitşağşağvîlin emvîlin celedin mehcemen helmecin ve rûdîhin mehfeyâcin bi ızzetike illâ mâ ehazte semıhim ve ebsârihim Sübhâne men leyse kemislihi şeyün ve hüves semîul basîr.

Sitemizde yayımladığımız diğer havas uygulamalarını incelemek için lütfen BURAYI tıklayın.

NOT: Sadece Youtube kanalımızda paylaşacağımız diğer sırlı havas uygulamaları ve diğer video paylaşımlarımızı kaçırmamak için lütfen BURADAN kanalımıza abone olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!