Zulmeden Birinden Kurtulmak İçin

Zulmeden Birinden Kurtulmak İçinBuhari’nin hadislerinden nakledildiği üzere, Zulmeden Birinden Kurtulmak İçin aşağıdaki duanın 3 kere okunması gerekmektedir. Duada fülan ibni fülan yazan yere, size zulmeden, kötü davranan kişinin ismini anne ve ya babasının ismini ibni ve binti kullanarak söylemeniz gerekiyor. Kötü davranan şahıs kadın ise binti, erkek ise ibni söylemeniz gerekiyor.
Örneğin;
Size kötü davranan şahsın adı Ayşe olsun ve annesinin ismi de Fatma olsun. O zaman, Ayşe binti Fatma diye söylemeniz gerekiyor.
Size kötü davranan kişinin ismi Ahmet olsun ve annesinin ismi de Fatma. Kötü davranan kişi erkek olduğu için Ahmet ibni Fatma demeniz gerekmektedir.
Yazının başında da bahsettiğimiz üzere Zulmeden Birinden Kurtulmak İçin Dua, yıllardır süregelen müccerreb yani defalarca kere tecrübe edilmiş, çok tesirli dualar arasında bulunmaktadır. İnanarak, o kişiyi ve size yaptıklarını düşünerek dua etmeniz ayrıca tavsiye edilmektedir. Allah zalimlerin şerrinden bizleri korusun. Amin!

Zulmeden Birinden Kurtulmak İçin Dua

Allahümme rabbes semavatis seb’, rabbel arşil azim, kun li ca ram min fülan ibni fülan, ve ehzabihi min hala ikik, ey yefruta aleyye ehadüm minhüm ev yetğa, ve cella senaük, ve la ilaha ent.

Anlamı:

Yedi kat semanın Rabbi, Yüce Arş’ın Rabbi Allah’ım! Falan oğlu falanın ve yarattıklarının içerisinde onun tarafını tutanlardan birinin kötülükte aşırı gitmesinden ya da azgınlaşmasından beni muhafaza eyle. Senin himayendeki kimse, izzetli ve Senin övgün yücedir. Senden başka ilah yoktur.

Sitemizde paylaştığımız diğer sıkıntı dualarını tecrübe etmek isterseniz BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Sadece Youtube kanalımızın abonelerine özel gizemli duaları ve diğer video paylaşımlarımızı kaçırmamak için lütfen BURADAN kanalımıza abone olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!