Şifa Salavatı

Şifa SalavatıŞifa Salavatı, tesiri yüz yıllardır kanıtlanmış, mana aleminde evliyalara öğretilmiş faziletli salavatlar arasında yer almaktadır. Şifa bekleyen herkes tarafından temiz bir kalple okunulduğu sürece çok tesirli bir salavattır. Bu sebepten dolayı, şifa bekleyen kişiler bu salavatı dillerinden düşürmesinler. Okuma esnasında, önünüzde su bulundurmanız daha faydalı olacaktır. Zira okuma bittikten sonra o suyun içilmesi etkiyi daha da artırır. Her okuma bittikten sonra, sanki vücudunuzda adım adım iyileşmenin başladığını düşünerek suya üfleyin. Tüm okuma sonunda da bu suyu için ve Şafi olan Yüce Allah’tan şifanızı bekleyin.

Okumanın belirli bir sayısı olmamakla beraber, hasta şifa buluncaya kadar şifa salavatının okunulması gerekmektedir. Ne kadar çok okursanız, sizin için o kadar tesirli olacaktır. Lakin burada dikkat etmeniz gereken bir husus daha var; salavatı okurken gerçekten inanarak okuyun. Aklınıza zerre şüphe getirmeyin. Bu salavatı hasta kişi kendisi okursa daha makbul olur; fakat okuma imkanı olmayan kişilerin yerine başkaları okuyup, suyu hasta olan kişi içebilir. Ulu Allah, şifa bekleyen tüm kardeşlerimize Şafi isminin hürmetine şifa versin. Amin!

Okunacak Şifa Salavatı

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin tıbbil’kulubi ve devaiha ve afiyetil, ebdani ve şifaiha ve nuril’ebsari ve diyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.

Manası

Ey Allah’ım! Kalplerin doktoru ve devası, vücutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed (S.A.V.)’e, aline ve ashabına salatü selam eyle.

Diğer faziletli salavatlar ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

1 Saat Kesintisiz Şifa Salavatı Dinleyin

“Şifa Salavatı” üzerine 4 yorum

  1. Rabbim sizlerden razı olsun. Duacınızım Hocam. Bende bunu arıyordum tam olarak. İnanarak okuyunca etkisini gösteriyor

  2. Ben de bir arkadaşım için şifa salavat-ı arıyorum ama bu salavatın manasında Hz.Peygambere övgü ve selam var yani şifalandirma ile ilgili herhangi bir şey yok ki.Başka varsa bildiğiniz lütfen paylaşın.

    1. Salavatlar en değerli en tesirli dualar olarak kabul edilmektedir. Sizin sadece övgü dediğiniz salavat ile nice mucizeler gerçekleşmiştir. Zira en güzel dua, Yüce Allah’ın “Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım” dediği Peygamber Efendimiz’e yapılan dualardır. Salavatların önemini öncelikli araştırmanızı öneririm. Dua ile kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!