Feraha Kavuşturan Necat Salavatı

Feraha KavuşturanHacetlerin kabulü ve sıkıntıların defi konusunda keskin bir kılıç gibi olan Necat Salavatı, feraha kavuşturan salavat olarak da bilinmektedir. Her kim karşılaştığı müşkül bir durumda ya da dünya veya ahiretle alakalı bir haceti için bu salavatı 1000 kere okursa, Yüce Allah onun sıkıntısını kaldırır, hacetini yerine getirir. Gecenin ortasında yani sabah karşı okunulursa etkisinin daha da artacağı beyan edilmiştir. Bazı kaynaklarda özel hacetler için özellikle de fakirlikte ve borçtan kurtulmak için 500 kere okunulması tavsiye edilmiştir.

Feraha kavuşturan  Necat Salavatı aynı zamanda salgın hastalıklardan korunmak için de şiddetle tavsiye edilmiştir. Zamanın en büyük salgınlarından taun ve vebaya karşı sayısız kere okunulduğu gibi, günümüzdeki Covid-19 gibi salgın hastalıklardan korunmak için de belirli bir sayı gözetilmeksizin çokça okunabilir. Bu salavat arş hazinelerinden bir nimettir. Aynı zamanda Feraha Kavuşturan Necat salavatı, duaların kabulüne vesile olma hususunda şimşekten daha süratlidir. Bu yüzden ehli olmayanlardan gizlenmesi zamanın alimleri tarafından rivayet edilmiştir.

Feraha Kavuşturan Necat Salavatı Okunuşu

Allahumme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali seyyidina muhammedin salaten tüncina biha min cemiıl ehvali vel afat, ve takdi lena biha cemial hacat, ve tütahhiruna biha min cemiısseyyiat, ve terfauna biha e’ladderacat, ve tubelliğuna biha eksal ğayati min cemiıl hayrati filhayati ve be’del memat.

Arapçası

Necat Salatı

Sitemizde daha önceden yayımladığımız faziletli salavatlar ile ilgili yazılarımızı BURADAN inceleyebilirsiniz.

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!