Borçları Ortadan Kaldıran Dua

BorçlarıKeskin bıçak gibi, anında karşılık bulacağınız borçları ortadan kaldıran bir dua paylaşacağız sizlerle. Belki bu duayı çoğu kişi biliyor, fakat bunun okuma usulü çok farklı. Öyle etkili bir dua ki bu, çevremizde kime tavsiye ettiysek bu dua ile sıkıntılarından, borçlarından şimşek gibi kısa zamanda kurtuldular. Sıkıntılı olanlar feraha kavuştular. Yığınla borcu olanlara Allah, çok kısa zamanda ödeme kolaylığı verdi.

Hz. Peygamber (S.A.V.), birgün ensardan Ebu Umâme’nin mescitte çok sıkıntılı bir halde olduğunu görüp ona sorar: – Ey Ebu Umâme! Namaz vakti değil, mescitte böyle ne dalgınlık, ne yapıyorsun?
Ebu Umâme: – Çok borcum var, sıkıntıdayım, dardayım, dedi.
Hz. Resûl, O’na şöyle buyurdu: – Sana bir dua öğreteyim ki, Yüce Rabbim gamını gidersin. Borcunu ödeme kapısı açsın. Bu duayı sabah-akşam oku. Hz.Peygamber, daha sonra aşağıdaki duayı Ebu Umâme’ye öğretti

Şimdi söyleyeceğim usulle bu duayı okuyunuz. Her vakit namazının arkasından, aşağıdaki duayı 3 kere okuyunuz. Vakit namazlarında sünnet ile farz arasında aşağıdaki uygulamayı yaptıktan sonra bu dua 3 kere okunacak. Farz ile sünnet arasındaki uygulamayı da yine aşağıda anlattık. Allah dualarımızı kabul eylesin. Amin.

Sünnet ile Farz Arasında Yapılacak Uygulama:
100 Kere Subhanellah ve bihamdih
100 Kere Subhanellah el azim
100 Kere Estağfirullah
70 Kere Ya Fettah Ya Rezzak (Bunu okurken sağ el ile kalbinizi tutun)

Namaz Bitiminde 3 Kere Okunacak Dua
Borçları Ortadan Kaldıran Dua Arapçası
اَللَّهُمَّ اِنِّي اَعُوذُ بِكَ مِنَ الْهَمِّ وَالْحَزَنِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْعَجْزِ وَالْكَسَلِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنَ الْجُبْنِ وَالْبُخْلِ وَاَعُوذُ بِكَ مِنْ غَلَبَةِ الدِّينَ وَ قَهْرِالرِّجَالِ

Latince Okunuşu
Allâhümme innî eûzü bike minelhemmi ve hazeni ve eûzü bike minel aczi vel keseli ve eûzü bikeminelcübni vel buhli ve eûzü bike min ğalebeddîne ve kahrir-ricâli

Anlamı
Ey Allah’ım. Elem ve şaşkınlık hâlinden, âcizlik ve bıkkınlıktan, korkaklık ve cimrilikten, borcun kendimi alt etmesinden, insanların nefsimi kullanmaya çalışmasından ve kahrından Sana sığınırım.

Paylaştığımız diğer faydalı ve denenmiş rızık dualarına göz atmak isterseniz BURAYI tıklayınız.

NOT: Sadece Youtube kanalımızda paylaşacağımız dualarımız için lütfen BURADAN kanalımıza abone olarak farklı dua paylaşımlarımızdan haberdar olun.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!