Bağışlanma Duası

Bağışlanma Duasıİlk insan olan Hz. Adem, şeytana uyarak Allah’ın yasağını çiğnemiş ve bunun neticesinde yeryüzüne gönderilmiştir. Hz. Adem işlemiş olduğu suçun farkında olmuş ve affetmeyi seven Yüce Rabbin’den bağışlanmayı dilemiştir. Bağışlanma Duası, ilk insan olan Hz. Adem’den beri günahların affı ve Allah’ın gazabından korunmak için bir araç olmuştur.

Bağışlanma Duası neden önemlidir? Bu sorunun cevabı aslında gayet basittir; evvela bizler Allah nezdinde O’na layık olabilmek için günahlarımızdan arınmalıyız. Bu sebepten ötürü de bağışlanmaya her daim muhtacızdır. Diğer bir önemi ise, günahlarından arınmış bir kişinin işleri yoluna girer, ettiği dualar kabul görür ve Allah’ın salih kullarından olur. İşte bu bağlamda, yaptığımız hatalardan ve günahlardan pişman olup, onları tekrar etmeme adına Yüce Allah’ın affına sığınmalıyız. Bir annenin çocuğuna gösterdiği merhametten bile bizlere fazla merhamet gösteren Yüce Allah, bizleri bağışlarsa, tüm işlerimiz de yoluna girer.

Bağışlanma Duası Okunuşu:

İlk olarak 33 kere Estağfirullah diyoruz ve akabinde aşağıdaki duayı canı gönülden dilediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Ne kadar huşu içerisinde ve ne kadar pişman olarak okursanız, faydasını da o denli fazla görürsünüz.

Ve kul rabbiğfir verham ve ente hayrur rahımin

Bağışlanma Duası Manası:
Ey Rabbim, bağışla, esirge. Sen acıyanların en hayırlısısın.

Bağışlanma Duası

NOT: Youtube kanalımıza BURADAN abone olup, video paylaşımlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Sponsorlu Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bunu Paylaş kısmından paylaşabilirsiniz!!!